nasz (nie) przewodnik po krecie

with Brak komentarzy

👫 Nasz (nie) przewodnik po Krecie już w sprzedaży. Oto link sprzedażowy.

Zamarzyło nam się kiedyś zamieszkać na Krecie. A że zawsze lubiliśmy pisać, marzyła nam się też i książka. Ale żeby napisać książkę o Krecie, mieszkając na Krecie – och, tego nie przewidzieliśmy w najśmielszych marzeniach. I proszę! Jest! Powstała we współpracy z wydawnictwem PASCAL

💙 Pracowaliśmy nad nią z pasją w wilgotne, zimowe wieczory. Dziś przekazujemy ją Wam, niech idzie w świat, niech służy i tym, już zakochanym po uszy w wyspie, i tym, gotowym otworzyć się na pierwszą, kreteńską przygodę.

😊 Uprzedzamy: to nie jest przewodnik po Krecie, tylko „przygodnik” – gawęda o tym co nam się tutaj przygodziło, czyli przydarzyło. To bardzo osobista książka, napisana z perspektywy „xenoi” czyli obcych, którzy przybyli na Wyspę z miłości i traktują ja z miłością, pomimo licznych jej kaprysów i humorów.

👣 To książka – mozaika, pełna zapachów, smaków i pejzaży. Chcieliśmy, byście wraz z nami, podążając strona za stroną, odczuwali i doświadczali, a nie zaliczali kolejne atrakcje. A do tego potrzebna jest otwartość, uważność, powolność. To książka do czytania na plaży, w kafenio, w samolocie, na tarasie pensjonatu…

🌿 Poświęciliśmy rozdział głównym „produktom turystycznym” wyspy, ale przede wszystkim skupiliśmy się na życiu wiosek z dala od turystycznych traktów, na kreteńskiej przyrodzie, krajobrazie, kuchni, muzyce, archeologii, historii… Jak wygląda życie wioski? Jak tu jest poza sezonem? Gdzie pędzi się raki? Dlaczego warto odwiedzić kreteńskie południe? Co jadali Minojczycy? Skąd na Krecie wzięli się Wenecjanie? Jak przyrządzić najlepszy briam, czyli warzywa z pieca?

🍀 Znajdziecie w naszej książce i opowieści o życiowej zmianie, o przygodzie, o wędrowaniu, o łowieniu ryb, smakowaniu wina. Znajdziecie też Markowe wiersze, a nawet kilka prostych przepisów kulinarnych. I do tego jeszcze garść informacji praktycznych. Jak nam się to wszystko udało pomieścić? 😍 Niech nasza książka będzie wspaniałym kompanem w Waszej kreteńskiej przygodzie.💚 To nasz debiut, nasze pierwsze książkowe dzieciątko, będziemy bardzo wdzięczni za dobre słowo i puszczenie wici w świat.

#nowościwydawnicze#premieraksiążki#książkiokrecie#książkipodróżnicze

Leave a Reply